Змінились обставини в період виконання рішення про сплату аліментів?

Що робити,  якщо змінились обставини в період виконання рішення про сплату аліментів і дитина почала жити з платником аліментів?

На прийом до адвоката звернувся чоловік, який зазначив, що з нього за рішенням суду стягуються аліменти на утримання сина до повноліття дитини в розмірі ¼ частини з усіх видів заробітку.

Він виконує рішення суду у зв’язку з чим з його заробітної плати щомісячно на користь матері сина перераховуються аліменти. Однак, вже пів року, як син переїхав жити до нього, а мати продовжує отримувати аліменти і отримані кошти не повертає, а витрачає на свої потреби,добровільно повертати отримані кошти не бажає, виконавчий лист також не відкликає.

Вивчивши ситуацію, адвокат порадив клієнту звернутись з позовом до суду про звільнення від аліментів на підставі положення ч. 4 ст. 223 цивільного процесуального кодексу України, згідно якої якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред’явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.

Клієнт звернувся з позовом про звільнення від сплати аліментів та стягнення аліментів, обґрунтовуючи свою позицію, тим що син перестав проживати з матір’ю, яка є отримувачем аліментів, а переїхав жити до батька,  у зв’язку з чим змінились обставини, на підставі яких суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог і стягнення аліментів на користь матері, тому рішенням суду позовні вимоги клієнта задоволено, його звільнено від сплати аліментів та присуджено стягувати аліменти за матері на користь батька, так як син проживає з ним.

Телефонуйте прямо зараз і вам буде надано кваліфіковану юридичну допомогу. Не зволікайте!